گزارش مختصري از جلسه هیأت عمومی کانون وکلای دادگستری البرز مورخه ۱۸/۱۰/۹۷

🔹🔹🔹جلسه رأس ساعت 16:20 دقيقه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود ملی  جمهوری اسلامی ایران آغاز گرديد و در ادامه کلیپی از عکسها و تصاویر عملکرد هیات مدیره محترم دوره حاضر به نمایش درآمد.

 

🔹🔹🔹 سپس مجري برنامه با خير مقدم به حاضرين ، از اعضاي محترم هيأت مديره ، كميسيونهاي روابط عمومي ، انفورماتيك و مدیر محترم داخلی کانون  بابت تدارك اين مراسم قدرداني نمود و رئیس محترم کانون وکلا را به جايگاه دعوت نمود.

 

🔹🔹🔹آقاي حسین حجتی رئیس محترم کانون وکلای البرز در ابتدای سخن از تک تک حضار که در این هیات عمومی تشریف آوردند تشکر نمود و اعلام نمود که کانون وکلای البرز به جهت حضورهمکاران محترم در ادوار مختلف هیات عمومی برگزار کرده و این دوره نیز به جهت همت حضور همکاران جلسه برپا شده است ، وی بیان نمود که از پیشکسوتان محترم ایضا هیات مدیره های پیشین که با جهد و تلاش خود ، اکنون کانون را رقم زده اند ، قدردانی و همچنین از یکایک ارکان و اعضای کمیسیونهای کانون البرز تشکر مینماییم  ودر ادامه رویکرد هیات مدیره این دوره را  برنامه ریزی های مبتنی بر عمل عنوان و با تأكيد بر اینکه هدف هیأت مدیره کانون ارتقای کانون از طریق تعامل برون سازمانی و تعهد درون سازمانی می باشد و فعالیت این دوره از هیأت مدیره در پیشبرد این اهداف است ، بیان نمودند که در این راه نشست ها و هم اندیشی ها و دیدارهایی با مسئولین استانی و کشوری داشته ایم از جمله دیدار با  نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی  و معاون محترم حقوقی نهاد ریاست جمهوری سرکارخانم دکتر جنیدی ومعاون محترم امور حقوقی دولت جناب آقای دکتر نهرینی  و دیدار با رییس کل دادگستری استان و معاونین ایشان و روسای دادگستری شهرستانها همچنین دادستان مرکز استان و دادستان شهرستان ها داشته ایم . در این دیدارها ما نگاهی تعاملی و مطالبه گرانه داریم .

ایشان متذکر شدند که فعالیتهای انجام گرفته در این دوره در چهار چوب خرد جمعی بوده است همچنین بیان کردند حذف ۴ درصد سهم کانون وکلا که توسط همکاران پرداخت می شد  از جمله اهداف مهم این دوره از هیأت  مدیره و از مطالبات اساسی همکاران محترم  بود که صورت پذیرفت .

رییس هیأت مدیره کانون وکلای البرز بیان داشت که یکی دیگر از رویکردهای این دوره سیاست اثر گذاری در رخدادهای جامعه وکالت و بی تفاوت نبودن نسبت به اتفاقاتی است که در سطح کشور جاری و ساری است  و در این راستا ما گزارشی جامع در خصوص هجمه هایی که به نهاد وکالت وارد میشود تهیه و به اسکودا ارسال کردیم همچنین نامه اعتراضی قاطعی را به صداو سیما به جهت تبلیغات سوء وهجمه هایی که علیه وکلا در سریالها و برنامه صورت پذیرفته است ، ارسال کردیم . ضمن آنکه حل موضوع قراردادهای مالی از طریق مکاتبه و پیگیری با معاون محترم رئیس قوه ی قضاییه در خصوص رفع مشکل الزام به ارائه قرارداد مالی از جمله دیگر اقدامات بود.

همچنین نشست خبری برای اطلاع عموم مردم در خصوص نهاد وکالت با اتاق مطبوعات استان برگزار نمودیم.

در بعد درون سازمانی سیاست تکریم و خدمات رسانی به همکاران اجراشد و در راستای سیاست درهای باز آمادگی کامل خود را جهت فشردن دست یاری وکلای عزیز اعلام داشتند 

ایشان عنوان نمودند در انتخاب اعضای کمیسیون ها فارغ از مسائل حاشیه ای و جناح بندی ها سعی در انتخاب اعضای توانمند و مشتاق بودیم و تلاش کردیم کمیسیونها را که بازوی اجرایی کانون هستند را با نگاهی فرا گروهی از افراد لایق و پویا انتخاب کنیم . 

تصویب آیین نامه کمیسیون بین الملل ، پارلمانی ، معاضدت و تاسیس مرکز داوری و تصویب اساسنامه و آیین نامه  آن اقدام دیگر هیأت مدیره بود .

همچنین ایشان عنوان داشتند که مرکز داوری و فصلنامه ی علمی ترویجی که قسمت اعظم اقدامات ایجاد آن صورت پذیرفته است و تا سال دیگر شاهد نتیجه ی آن خواهیم بود

در ادامه جناب آقای دکتر وطن خواه بازرس محترم کانون البرز مطالب خود را در دوبخش با عنوان جایگاه قانونی نهاد بازرسی در کانون وکلا و گزارش عملکرد هیأت عمومی بیان نمودند.

ایشان ضمن بیان محسنات انتخاب بازرس در امور مختلف ،انتخاب بازرس را از درون هیئت مدیره که وفق ماده ۵ لایحه قانونی استقلال کانون وکلا می باشد مورد نقدوانتقاد قرار دادند .

ایشان بیان نمودند در انتخاب اعضای کمیسیون ها به این صورت بوده است که هرکس ابراز تمایل برای همکاری نمودند با انتخاب ایشان موافقت شد.

تداوم همکاری با دادگستری استان باعث شده است که حتی یک نفر هم از کمیسیون حمایت تقاضای حمایت ننمایند.

تدوین شیوه نامه ی ثبت موسسات حقوقی در کشور به عنوان دومین کانون کشور در این امر در راستای مبارزه با موسسات غیرمجاز،از اقدامات مفید این دوره از هیئت مدیره بوده است

ضمنا ایشان عملکرد کمیسیون های ماده ۵۵ ، مالیاتی ، معاضدت و دادسرای انتظامی را بسیار خوب ارزیابی کردند.

ایشان عنوان داشتند در نقل و انتقالات صورت پذیرفته درآمد زایی برای کانون شاهد بودیم.

در تراز مالی که در کانال تلگرامی نیز منتشر شده است درآمدزایی صورت پذیرفته است.

در انتهای جلسه اعضای هیئت مدیره به پرسش های مطرح شده توسط حاضرین مبسوط پاسخ دادند.

 

 

  • چهارشنبه ١٩ دی ١٣٩٧-٠٩:١٨
  • 648