🔷 شرح مذاکرات و مصوبات بیست و پنجمین جلسه هیأت مدیره دوره پنجم کانون وکلای دادگستری البرز

 

🔷  در تاریخ شانزدهم آذرماه 1399 بیست و پنجمین جلسه هیأت مدیره دوره پنجم کانون وکلای دادگستری با تلاوت آیاتی از قرآن مجید رأس ساعت13:00 به ریاست جناب آقای دکتر حسین تفویضی و با حضور آقایان: دکترآیت اله پرویزی فرد، دکتر حمید ششگل، دکتر رضا وطن خواه ، حمیدرضا داداش پور ، علی اسداله پور کریمی، سعید اکبرزاده و قدرت الله فرح بخش تشکیل و تصمیمات ذیل اتخاذ گردید:

بدواً گزارش ریاست محترم کانون از آخرین تحولات ناظر بر پیش نویس آئین نامه لایحه استقلال و نهایی شدن تغییر و تحولات و نیز آخرین پیگیری های مربوط به مصوبه مجلس شورای اسلامی در شورای نگهبان استماع شد. ضمن اینکه ریاست محترم کانون وکلا ی البرز به عنوان عضوی از کارگروه هفت نفره پیگیری دستورالعمل معاونت قوه قضائیه تعیین شده اند. جناب دکتر حمید ششگل پیشنهاد تشکیل یک اتاق فکر از معمرین جهت همفکری پیرامون تحولات و معضلات کلان نهاد وکالت را مطرح فرمودند. آقای اسداله پور پیشنهاد نظرسنجی از همکاران و تشکیل جلسه با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی را مطرح نمودند و مقرر شد هماهنگی لازم در این زمینه به عمل آید. جناب فرحبخش پیشنهاد ارجاع موضوع به شورای مشورتی را مطرح فرمودند. جناب دکتر وطن خواه پیشنهاد عدم اجرای دستورالعمل را به جهت مخالفت با قانون را دادند پس از بحث و بررسی مقرر شد موضوع به شورای مشورتی ارجاع گردد. گزارش مدیر محترم داخلی جناب آقای ناصر فیروزی استماع شد مبنی بر اینکه پروانه بیش از یک هزار نفر از همکاران در آبان ماه و ابتدای آذر تمدید شد.حداکثر مساعدت جهت رعایت سلامتی و سرعت در تمدید پروانه صورت پذیرفت و در خصوص تقلیل نصاب وکلای موسس در موسسات حقوقی نیز در اداره ثبت اسناد و املاک کرج پیگیری و مکاتبه شد. پس از بحث و بررسی پیرامون مشکلات قرارداد وکالت الکترونیک مقرر شد طی اطلاعیه ای از همکاران خواسته شودکلیه مشکلاتی که در مسیر عملیاتی کردن قراردادهای الکترونیک مواجه هستند را به کانون منعکس وجناب آقای داداش پور به عنوان  نماینده هیأت مدیره جهت برگزاری جلسه با معاونت آمار و فناوری رئیس کل دادگستری و انتقال مشکلات معرفی شدند. در خصوص نامه دبیر کل مرکز داوری  و فهرست متقاضیان داوری در مرکز داوری پس از بحث و بررسی آقای داداش پور پیشنهاد برگزاری اختبار در این خصوص را مطرح نمودند که به اتفاق آرا مورد تأیید قرار گرفت. رقم فروش اوراق نیز به پنجاه هزار ریال افزایش یافت. در خصوص پیشنهاد تکمیلی اداره معاضدت مبنی بر خرید کانکس با توجه به افزایش گزاف مبلغ پیش فاکتور مخالفت شد.

درخواست های کارمندان کانون و همکاران بررسی و تصمیم گیری شد. ضمنا مقرر شد با عنایت به ضرورت حفظ حریم خصوصی ادامه مشروح مذاکرات و مصوبات که مربوط به همکاران و کارمندان است منتشر نگردد.   

  جلسه رأس ساعت 16 با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد خاتمه یافت.

  • يکشنبه ٢٣ آذر ١٣٩٩-٢١:١٠
  • 353