🔷️گزارش جلسات 56 و 57 هیات مدیره دوره ششم کانون وکلای دادگستری البرز

🔷️گزارش جلسه‌ی 56 

در تاریخ سيزدهم اسفند1402، پنجاه و ششمین جلسه هیأت مدیره دوره ششم کانون وکلای دادگستری البرزرأس ساعت: 00/12 ظهر با تلاوت آیاتی چند از قرآن مجید به ریاست آقای علی اسداله پور و حضور آقایان : مجتبي باري، قدرت الله فرحبخش،‌ رضا كوهدار ، ‌وحید نصیری اوانکی ، جواد عروجی، سعید اکبرزاده  و سرکار خانم هاله میرلوتشکیل گردید.


الف)‌گزارش امور جاري 

آقای اسداله پور ضمن شرح اقدامات انجام شده کانون اظهار داشتند در دو هفته اي كه گذشت جشن استقلال عليرغم کارهاي زيادي كه وجود داشت،‌با تكيه بر تجربيات قبلي  با موفقيت و حضور باشكوه همكاران برگزار گرديد. در مورد كارآموزان اقداماتي خوبي انجام و جلسات آموزشي مهمي با حضور اساتید و قضات،‌ برگزار شد. در دوره تبليغات انتخابات مجلس شورای اسلامی نيز جلسه اي در سالن دكتر كاتوزيان برگزار و داوطلبان حضور يافتند. در خصوص مسائل اسكودا نیز ظاهرا تا کنون هيچ خبری منتشر نشده است و دادگاه عالي انتظامي نيز هنوز در خصوص داوطلبين هيچ نظر رسمي اعلام نكرده است. 

آقاي سالمي بعنوان مسئول كارگروه زمين در جلسه با ارائه گزارش كتبي توضيحاتي را به هيئت مديره ارائه نمودند و گزارش كتبي خويش را در اختيار اعضاء‌هيئت مديره قرار داد. در خصوص طرح دادخواهي پيرامون زمين مقرر شد با استخدام دو نفر وكيل كيفري كار و حقوقي كار مسائل را پيگيري نماييم و تا جلسه ‌آينده در خصوص دو نفر وكيل تعيين تكليف مي گردد. 

در خصوص پيشنهاد خريد ملك يا زمين مقرر شد تا هفته آينده چنانچه هريك از اعضاء‌موردي را داشته باشند معرفي و اتخاذ تصميم شود.

ب) در خصوص اصلاح مقررات ماده 54 آيين نامه اجرايي آقاي كياني اعلام كرده قوه قضائيه با اصلاح موافقت نموده و عن قريب رسما اعلام خواهد شد.

ج- در خصوص كارآموزان دوره 401 با توجه به اين كه در تاريخ 20 مرداد آزمون گرفته شده است و عملا نامه محاكم در 7 مهرماه اعلام شده است لكن مي توانيم وحدت ملاك را براي CMS روز آزمون مبنا قرار دهيم و چون همه قبول شده اند و از سويي برخي كانونها CMS را باز نموده اند،‌پيشنهاد مي گردد با توجه به آزمون 20  مرداد و قبولی همه کارآموزان، در تاريخ 20 اسفند امسال  CMS آنان را باز نماييم وبررسي محاكم و گزارشات را شروع كنيم،‌ مقرر از تاريخ 20/12/1402 ، پروسه فعال کردنCMS  كارآموزان 1401 آغاز گردد.

د- در خصوص تمديد قرارداد كار كاركنان مقرر شد قرارداد كاركنان در سال آينده فقط براي سه ماه اول سال تمديد و ادامه كار در مابقي سال را به تصميم هيئت مديره آينده واگذار نمايند.


ه- درخواست‌های همکاران مورد بررسی و تصمیمات مقتضی اتخاذ گردید


🔷️گزارش جلسه‌ی 57 

در تاریخ بيست و يكم اسفند1402، پنجاه و هفتمين جلسه هیأت مدیره دوره ششم کانون وکلای دادگستری البرزرأس ساعت: 00/14 ظهر با تلاوت آیاتی چند از قرآن مجید به ریاست آقای علی اسداله پور و حضور آقایان: مجتبي باري، قدرت الله فرحبخش،‌ رضا كوهدار، ‌وحید نصیری اوانکی، جواد عروجی،سعید اکبرزاده   و سرکار خانم هاله میرلوتشکیل گردید.


در ابتدای جلسه سركار خانم عسل كمال به عنوان رياست كميسيون روابط عمومي در جلسه حاضر و گزارش كاملي در خصوص برگزاري جشن استقلال و كليه جلسات آموزش كارآموزان و سایر امور مربوط به اطلاع رسانی در سالی که گذشت ارائه نمودند.


الف)‌ گزارش امور جاري

آقاي اسدالله پور ضمن ارائه گزارش امور جاري در هفته قبل عنوان نمودند اولين جلسه كارآموزان در تاريخ 21/12/1402 با حضور كارآموزان قبولي 1402 برگزار شد و همچنین با توجه به برگزاری انتخابات در فروردین ماه سال ۱۴۰۳ ضمن تشکر از زحمات هیات مدیره در طول سال گذشته از ایشان خواست در زمان باقی مانده نیز تلاش لازم را در جهت نیا به اهداف کانون انجام دهند .

ب) نظر به وجود سوابق انتظامی متعدد چند تن از همکاران و در راستاي تقاضاي دادستان انتظامي مبني بر تعليق ایشان موضوع در جلسه هيئت مديره مطرح و با راي تمامي اعضاء‌هيئت مديره تقاضاي تعليق ايشان را وفق مقررات ماده 18 لايحه استقلال كانون وكلاي دادگستري از دادگاه انتظامي انجام شد.


ج- در خصوص ليست پيوست مبني بر عدم مراجعه و ثبت نام 53 نفر از پذيرفته شدگان سهميه آزاد سال 1402 و انصراف تعداد يك نفر از پذيرفته شدگان 1402 و عدم مراجعه و ثبت نام تعداد 13 نفر از پذيرفته  شدگان سهميه ايثارگران سال 1402،‌ مقرر شد مطابق ماده 45 آيين نامه اجرايي لايحه استقلال، قبولي اين تعداد به شرح پيوست كان لم يكن تلقي مي گردد.

د- درخواست‌های همکاران مورد بررسی و تصمیمات مقتضی اتخاذ گردید.

  • سه شنبه ١٤ فروردين ١٤٠٣-٠٠:٣٣
  • 717