🔹 شهردار کلانشهر کرج در دیدار با هیات مدیره کانون البرز: عوارض شغلی وکلا حذف می شود و مقدمات نامگذاری خیابانی به نام وکیل فراهم خواهد شد

 

🔸️به دعوت شهردار محترم کرج جناب مهندس کمالی زاده،نشست مشترکی با هیات مدیره کانون وکلای دادگستری البرز چهارشنبه ۱۳۹۹/۶/۵ جهت بررسی معضلات و مشکلات نهاد وکالت در سطح استان و نیز امکان سنجی استفاده هر چه بیشتر از خدمات وکلا برگزار شد.

🔶️ریاست کانون البرز جناب دکتر حسین تفویضی در این دیدار ضمن اشاره به خدمات ارزنده معاضدتی و تسخیری که کانون وکلا به صورت تبرعی به شهروندان استان البرز ارائه می نماید،خواستار امضاء تفاهم نامه جهت معرفی خدمات وکلا و تشویق شهروندان به استفاده از وکیل و ارتقاء فرهنگ استفاده از خدمات وکلا از طریق نصب بیلبورد یا استفاده از تلویزیون های شهری به صورت رایگان یا با حداقل قیمت ممکن شدند.

🔸️در ادامه این دیدار دکتر آیت اله پرویزی فرد نایب رئیس کانون البرز با تاکید بر اینکه وفق تبصره ذیل بند ۲۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری و رای وحدت رویه شماره۶۰۷ مورخه۱۳۷۵/۸/۳ هیات عمومی دیوان عالی کشور، دفتر وکالت به اعتبار شخص وکیل است نه به اعتبار محل وکالت و نتیجتا وضع عوارض کسب و پیشه بر دفاتر وکلا برخلاف مقررات قانونی است و حتی رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری در سال ۹۸ تاب تعارض با رای وحدت رویه دیوان عالی و قوانین جاریه را نداشته و الزامی نیز برای اخذ عوارض ایجاد نمی کند،تقاضای اقدام عاجل در این خصوص را نموده و در خصوص مزاحمت ها و بعضا آسیب هایی که ماموران شهرداری در برخی مناطق به تابلوهای معرفی دفاتر وکلا وارد نموده اند، مواردی را متذکر شدند.

 

🔸️در ادامه بازرس کانون جناب حمیدرضا داداش پور نیز ضمن تاکید بر ظرفیت های قابل توجه خدمات وکالت معاضدتی و تسخیری کانون وکلا و امکان بهره مندی شهرداری و سایر ادارات از خدمات وکلا، بر لزوم آموزش حقوقی و تلاش برای ارتقاء دانش حقوقی شهروندان که به نوبه خود می تواند سهم بسزایی در کاهش دعاوی و ایجاد امنیت حقوقی داشته باشد،تاکید و اعلام نمودند که کانون البرز آمادگی لازم برای همکاری در این زمینه را دارد.

 

🔸️جناب وکیل دکتر حمید ششگل عضو هیات مدیره کانون البرز در این دیدار ضمن تاکید بر لزوم افزایش ارتباط متقابل، بر لزوم نامگذاری یکی از خیابان های اصلی شهر به نام وکیل و مساعدت شهردار محترم در واگذاری یکی از املاک مناسب شهرداری با قیمت متناسب و نیز اختصاص استند و بیلبورد جهت معرفی خدمات وکلا تاکید نمودند. 

🔸️جناب وکیل سعید اکبرزاده عضو هیات مدیره نیز ضمن تشکر از دعوت شهردار محترم و ارائه آماری از خدمات اداره معاضدت و اعلام آمادگی ارائه خدمات، از شهردار محترم در خصوص استفاده وکلا از مجموعه های رفاهی و ورزشی تحت نظر شهرداری تقاضای مساعدت لازم را مطرح نمودند.

🔶️جناب مهندس کمالی زاده شهردار محترم در پایان جلسه مقرر فرمودند که طی بخشنامه ای مراتب ممنوعیت اخذ عوراض کسب و پیشه از دفاتر وکلا صادر و به مناطق مختلف ابلاغ گردد و هر گونه ایجاد مزاحمت برای تابلوهای معرفی دفتر وکالت ممنوع گردد.ضمن اینکه در بحث آموزش حقوق شهروندی و ارتقاء دانش حقوقی توسط کانون وکلا هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات اعم از کمک به تهیه و چاپ بروشور، کتابچه، اماکن و وسائط نقلیه و بیلبوردها نخواهد بود. ایشان با تاکید بر ضرورت انعقاد یک تفاهم نامه جامع  در راستای همکاری متقابل و استفاده وکلا از مجموعه های رفاهی و ورزشی، از تلاش برای اختصاص و معرفی یکی از خیابان های اصلی شهر به نام وکیل در آینده ی نزدیک  خبر دادند.

در پایان این نشست، هیات مدیره ضمن ملاقات با قائم مقام و مدیر کل امور حقوقی، مقدمات تنظیم و امضاء تفاهم نامه همکاری را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

 

✍ کمیسیون روابط عمومی کانون البرز

 

 

  • جمعه ٧ شهريور ١٣٩٩-٠٠:٤٦
  • 141